07 Ekim '18 11:28
Paylaş

Bodrum Müzik Festivali 14. kez kapılarını müzikseverlere açtı!

Bodrum Müzik Festivali 14. kez kapılarını müzikseverlere açtı!

Doğuş Grubu’nun kurucu destekçiliğinde, DenizBank’ın desteği ve Turkcell’in ana sahne sponsorluğunda gerçekleştirilen Bodrum Müzik Festivali 14. yılında 20 bin kişiyi ağırladı. Bodrum’u müzik konusunda uluslararası bir destinasyona dönüştürme hedefiyle yola çıkan festival, tatilini deniz-kum-güneş üçlüsüyle sınırlamayanlara ilgi çekici bir deneyim yaşattı.

 

Yılın Onur Ödülü Gülsin Onay’a!

Dünyada bir marinada gerçekleştirilen ilk festival olma özelliği taşıyan Bodrum Müzik Festivali, ilçede etkinlik turizmine can veren festivallerden. Türkiye’de bugüne kadar açık havada kurulmuş ikinci en büyük sahneye sahip olan ve yaklaşık 600 kişinin görev aldığı festival, Rengim Gökmen yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın tenor Murat Karahan’a ve soprano Lauren Fagan’a eşlik ettiği opera gecesiyle açılışı yaptı.

Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Akhan tarafından uluslararası önemli orkestraları ve şefleriyle birbirinden başarılı konserlere imza atan piyanist Gülsin Onay’a onur ödülü takdim edildi ve festivalin bu yılki destekçilerine teşekkür edildi.

 

Bodrum’da İlk Kez “Yürüyen Köşk”üyle Fazıl Say!

Bodrum’un eşsiz doğasıyla bütünleşen festivalde dikkat çeken bir başka isim ise klasik müziğin güçlü isimlerinden Fazıl Say’dı. Dünyaca ünlü piyanist, binlerce müzikseverin katıldığı geceye Chopin’in noktürnleri ve ardından Beethoven’in bir piyano konçertosunu çalarak başladı. İkinci bölümde ise Atatürk’ün anısına Yalova’daki köşkün ve çınar ağacının hikayesinden yola çıkarak bestelediği “Yürüyen Köşk”ünü Bodrum’da ilk kez çalarak büyük alkış topladı.

 

Genç Sanatçılara Bi Yer!

Bodrum’un simge haline gelmiş mekanlarında gün doğumundan gece yarısına yayılan festival, klasik müzik etrafında şekillenen renkli ve güçlü programını sinema, tur ve sergi gibi etkinliklerle genişlemişti. Doğuş Grubu’nun “Sanata Bi Yer” projesi kapsamında 10 genç sanatçı adayının 12 eseri sergilenerek, sadece müzikte değil plastik sanatlarda da genç yeteneklere de destek verildi

  

 

HABER HAKKINDA YORUMLAR

Bu sitede çerez kullanılmaktadır. Bu web sitesini kullanmaya devam ederek bunların kullanımını kabul edersiniz. Çerezlerin nasıl kontrol edileceği dahil, daha fazla bilgi edinmek için buraya bakın

Kapat ve Kabul et